Sousedova zahrada | Projekty | TrhNapadu.cz

Sousedova zahrada

2268 40%
On-line farmářský trh s lokálními a čerstvými produkty i od těch nejmenších pěstitelů, který funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Rád bych Vám představil projekt webového tržiště  s ovocem, zeleninou a dalšími domácími produkty.

Nápad na vytvoření tohoto tržiště jsem dostal na zahradě, když jsem přemýšlel, jak naložím s přebytkem úrody. Každý, kdo doma něco pěstuje nebo chová, tak to dělá primárně pro svoji vlastní potřebu, ale občas se stane, že se Vám urodí tolik ovoce a zeleniny, že už nevíte co s tím a je Vám líto to vyhodit. Můžete to nabídnout sousedovi odvedle, ale už nebudete obcházet ulici a zvonit na další sousedy jestli od Vás nechtějí koupit rajčata nebo jestli si nechtějí přijít natrhat jablka.

Proto jsem se rozhodl vytvořit webové tržiště, kde lidé budou moci nabízet své přebytky úrody ze zahrady a další domácí produkty jako například med, vajíčka, králíky, sirupy, marmelády atd… Tento způsob prodeje bude mít spoustu výhod pro oba, pěstitel za svoji dřinu na zahradě získá odměnu a zákazník získá maximálně čerstvé a zdravé produkty prakticky v biokvalitě. Další prospěch je, že nemusíte tyto produkty dovážet z druhého konce Evropy, nemusíte je balit, nemusíte je někde nechat dozrávat a nemusíte je chemicky ošetřovat, aby tohle všechno vydržely, takže je to přínos i pro přírodu na ušetřených skleníkových plynech, emisích a odpadech.

Nyní řeším, a proto hledám i investora/společníka, jak financovat provoz tržiště. Od investora/společníka očekávám, že kromě financí přinese i nápady a zkušenosti, jak a kde tržiště propagovat, případně jak nejlépe tržiště monetizovat. 

od 60 000 Kč
do 150 000 Kč
Projekt neobsahuje žádné novinky.
Projekt neobsahuje žádné příspěvky v diskuzi.

Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Confirm