Dobré Zrno | Nápady | TrhNapadu.cz

Dobré Zrno

Autor nápadu: Sláma
1695
Moji milý přátelé,
jsem z Olomouce a tady mám i kancelář a jsem 100% vlastníkem firmy. Už dva roky připravuji projekt s názvem Dobré Zrno. Ve stručnosti představím o co se jedná a jaký kus cesty už jsem ušel.
V současné době mám zaregistrovanou obchodní značku Dobré Zrno, navázané kontakty s dodavateli, nastavený prodejní systém a několik realizovaných obchodů. Zároveň připravuji první firemní obchod v Praze. Podle ohlasů se zdá, že tento projekt je velmi dobře vnímán a jednoznačně podporován.
Jedná se o specializovaný velkoobchodní a maloobchodní prodej vybraného zboží, které není běžně distribuováno v konvenčních prodejnách. Hlavním sortimentem jsou výrobky malých rodinných podniků, farem a výrobců, kteří vyrábějí nekonvenčním způsobem své vlastní výrobky, převážně tuzemské provenience a za použití domácích surovin. Vyhledáváme hlavně dodavatele, kteří už realizují bezobalový způsob a biokvalitu. 
Podle mého mínění není v ČR úplně porovnatelný velkoobchod s tímto zaměřením. Od 1.1.2019 bych chtěl všechno naplno rozpohybovat. Bohužel mi však nezůstalo dostatek peněz na financování nákupu většího množství zboží.
Pokud Vás bude tento nápad zajímat, tak se ozvěte nám přes portál.
 
Tady si přečtěte naše Motto:
 
Motto projektu Dobré zrno:
                                                                                                      Udělejte první krok k vlastnímu zdraví a přispějte tím k uzdravení celku, protože zdraví celku vždy závisí na zdraví jednotlivce….   
 
 
Naše filozofie a zásady:
 

Upřednostňujeme prodej výrobků bez obalu nebo ve vratných obalech

 

Preferujeme sortiment, který za sebou zanechává co nejmenší uhlíkovou (ekologickou) stopu       
Vyprávíme příběh dodavatele (výrobce) a sdělujeme důvody, proč dělá to, co dělá

 

Navracíme se k respektování přírodních zákonitostí  

 

Máme otevřený a srdečný přístup k vlastním zaměstnancům, dodavatelům i klientům  

 

Orientace na zisk je pro nás až druhotná   

 

Vyhýbáme se prodeji potravin z GMO plodin

                 

Máme nekonvenční sortiment s přihlédnutím k respektování udržitelnosti přírodních zdrojů

 

Snažíme se učit sebe i zákazníky novým (leckdy starým či zapomenutým) dovednostem                                
Vracíme se ke znovuzapojení „selského rozumu“
Se zákazníkem komunikujeme jednoduše a otevřeně
Chceme svůj vlastní čas vkládat do přípravy zdravých pokrmů a chceme učit sebe i ostatní, jak znovu začít vařit ze základních surovin                      
Preferujeme výrobky a výpěstky od tuzemských dodavatelů            
Upřednostňujeme eko a bio výrobky s minimálním dopadem na životní prostředí                                              
Snažíme se primárně o prodej sezónních produktů

 
 
 
 DOBRÉ ZRNO - učíme se z přírody…
 
Dobré zrno story:
 
Náš příběh není ani nijak zvláštní ani neobvyklý. Vzešel z někde v hloubi dřímající lásky k přírodě a všemu, co z ní pochází. A z jednoho setkání, které pomohlo spícím myšlenkám vyklubat a narodit se do vědomí. Na světlo světa se tyto myšlenky draly spolu s poznáváním nezbytnosti principu udržitelnosti. Ruku v ruce se změnami v přístupu k životu a v souladu s názorem, že to, co vyprodukujeme nebo uděláme, se nám v budoucnu vždycky vrátí… Inspirací jsou pro nás třeba Milan Calábek, Stanislav Grof nebo Jarda Dušek. Každý z nich je podle našeho názoru obrazem neutuchající dychtivosti po poznání a neustálého rozšiřování vědomostí i vědomí samotného. Máme prostě pocit, že čas změny nadešel.
 
Jsme velkými fanoušky zero waste, tedy bezobalového nakupování, které se v současné době raketovým tempem rozšiřuje napříč státy. Tento směr pomáhá lidem si uvědomit, že planetu, na které žijeme, si musíme chránit a hýčkat. A že k tomu, aby se v tomto ohledu něco stalo, musíme začít sami u sebe.
Velmi respektujeme hospodaření malých zemědělců – líbí se nám malý a etický chov zvířat a co nejplošnější omezení chemických prostředků při pěstování a zpracování plodin. Vážíme si těch, kteří se nebáli a pustili se do výroby neobvyklých nebo nekomerčních komodit. Podporujeme prostě všechny ty, kteří své úsilí věnují tomu, abychom zde mohli žít co nejharmoničtěji!
 
Pokud vás zaujalo to, co děláme, a chcete s námi spolupracovat, napište nebo zavolejte. Budeme se těšit na setkání. 
 
Tým Dobré zrno
 
 
 
 
     
 
 

Diskuze:

..buďte první, kdo okomentuje tento nápad..

Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.

Confirm